Golf na střeše OBI? V Plzni nic není nemožné! 3 934 oslovených...

27.04.2021
Chodíte do OBI nakupovat kutilské potřeby a kytičky? My jsme se rozhodli, že si půjdeme do OBI zahrát golf. Zdá se vám, že jsme se zbláznili? Stejný dojem z nás měly postupně i tři prodavačky, kterých jsme se ptali, jak se dostaneme na odpaliště golfu na střechu.


Podmínkou Města, při povolování výstavby OBI, totiž bylo vybudování sportoviště.
A protože developerem byla Intercora a majitel je dnes už jediným vlastníkem golfu v Dýšiné, nelze se divit, že na střechu OBI navrhl golfové odpaliště. Dokonce ho zčásti i zrealizoval. Je to poznat z panoramatického pohledu na stránkách Mapy.cz.

Pohled, který na nás vrhaly prodavačky po otázce, jak se na střechu dostaneme, a jak si můžeme zahrát, vypadal hodně překvapeně. Výraz tváří napovídal, že ty tři (jinak velmi příjemné osoby) si o nás myslí, že jsme z té střechy už spadli a jen náhodou pád přežili s boulemi na hlavách. O přístupu na střechu nevěděly dotyčné dámy vůbec nic a my jsme také odpověď ani neočekávali. Vždyť paní na informační lince nám dokonce raději položila telefon hned po vyřčení naší otázky. I ona si asi myslela , že z ní děláme blázna. Neděláme! Po deseti letech, od slavnostního otevření OBI, to vlastně nestojí ani za velké psaní. Prostě, bývalý technický náměstek Petr Rund (ODS) si vymyslel hezky vypadající podmínku (dnes už o ní nikdo nic neví, dokonce ani na odboru investic plzeňského Magistrátu), sehnat někoho, kdo by si na střeše OBI alespoň jedinkrát zahrál golf. Přes naše usilovné pátrání po těchto nadšencích unikátního, střešního sportu se nám nikoho nepodařilo oslovit.

Píšeme o této "banalitě" z prostého důvodu. Zanedlouho bude Město hodně pod cenou (zastupitelé již rozhodli, že za cca 6,56 milionů), tedy za desetinu obvyklé ceny, prodávat objekt Peklo. Podmínky jsou tvrdé. Příští majitel se musí zavázat, že do 30. června 2030 uvede Peklo do užívání. Po dobu 20 ti let od kolaudace bude zachován velký sál pro kulturní a společenské akce, do 31. března 2042 tady nesmí být ubytovací služby, s výjimkou hotelu nebo penzionu. Majitel nesmí poskytovat erotické služby, prodávat použité zboží, zbraně, střelivo a munici, provozovat tržnici a tržiště, provozovat zastavárnu. Ani slovo o tom, že tam nesmí být casino, o kterém zasvěcení povídají po Plzni už dlouho, a dokonce nahlas ho v minulém volebním období navrhoval už zmíněný Petr Rund z ODS.

Jak se na Městě plní podmínky, jsme si ukázali na absurditě z OBI. Papír snese opravdu hodně. Jen ten magistrátní je nějaký kvalitnější. Snese ještě trochu víc, i bláznoviny na střechách obchodních domů. Obezličky politiků, kterým jde pouze o přízeň mocných. Občané, kteří je volili v naději, že jim půjde především o jejich potřeby, je naprosto nezajímají.


Diskutujte zde