Plzeň bude zase jiná! 12 915 oslovených lidí!

19.02.2021
Naši konšelé rozhodli, že v době koronaviru město Plzeň nutně potřebuje v samotném centru vyhlídkovou věž. Stát bude hned u vlakového nádraží, aby turisté mohli, jen co vystoupí z vlaku, obdivovat krásy města. Sice v tuto chvíli nikdo neví, jestli vůbec nějací turisté letos kvůli kovidu přijedou, ale když škarohlídi konstruktivně nemyslí, musí tak myslet alespoň na radnici. A tak vznikl nápad postavit nové infocentrum a vedle něj hned vyhlídkovou věž, chcete-li rozhlednu. To vše bratru za "pouhých" 15 milionů korun. Máte pocit, že jsme se zbláznili? Ne, my opravdu ne. Služby občanům Město zdražuje od vody až po teplo, ale miliony přitom létají z městské kasy jen to fičí.
Pravda, stavba z již použitých "kontejnerů" nabídne i úložiště kol, gastroslužby a další vymoženosti. "Městečko" z modulových kontejnerů vyroste na nyní zatravněné ploše u křižovatky Americké, Šumavské a Sirkové ulice. Copak infocentrum to by v těchto místech mělo i logiku, alespoň pro bezdomovce nebo zástupce pracovních agentur, kteří se tady scházejí se svými zaměstnanci. Možná, že by je i vzali nahoru a ukázali jim směr na Borská pole (mimochodem své místo by tady měly mít i tři boudy, popsané infomacemi v azbuce, které zdobí plzeňské, autobusové nádraží).
Kam jinak budou hledět turisté? Co budou vyhlížet? Foto z inkriminovaného kousku zeleně, která po výstavbě již nebude posledním kouskem zeleně v těchto místech, směrem do Sirkovy ulice je krásným pohledem na spleť trolejbusového vedení a městského osvětlení. Směrem od Šumavské není vidět vůbec nic, směrem k nádraží se budou zájemci kochat pohledem na koleje a směrem do města se naskytne zcela unikátní, takřka světově ojedinělý pohled! Jakou estetickou, povznášející stopu v duších lidí jistě zanechá střecha Tesca a také největší pískoviště ve střední Evropě, které nám zbylo po zbouraném kulturním objektu! Tak už možná tušíte, kdo se tady definitivně zbláznil.