Střet zájmů ODS nevadí aneb chobotnice v Plzni. Aktuálně nejčtenější článek na našem FB. 7 469 oslovených...

07.04.2021

Zbystřete pozornost! BC Real, a.s. nebo také BC Bory to jsou dva názvy dvou firem, řízených jednou taktovkou. Zázračným mužem, který úspěšně diriguje a náhle se mu zázračně daří stavět v Plzni na místech, kde si ostatní stavitelé vylámali zuby, je developer Martin Hrubý.

S výsledky jeho nebývalé pracovitosti se začínáme setkávat na mnoha krásných místech. A tak se staví i tam, kde s tím v nedávné minulosti územní plán Města vůbec nepočítal. Ať už je to další výstavba bytů u Ježíška, objemem mnohem významnější stavby podél řeky na Papírenské, výšková stavba 14 patrového domu, hned vedle OC Luna na Borech, ale i domy na Světovaru atd. Poslední majstrštyk se povedl na Krašovské. Původní investor si s projektem výstavby více než dvou stovek bytů nedokázal bez politické podpory vůbec poradit, postupně si ho zájemci přeprodali, jako příliš velké sousto a vida už se bude stavět. Na jednom z posledních kousků sídlištní zeleně. Koupil ho, kdo jiný, než pan Martin Hrubý.

Na Borech měl původně stát parkovací dům. Ten nakonec postaví radnice. Developer blahosklonně doplatil 2,5 milionu za rozdíl v ceně pozemků za byty a parkovací objekt. Usilovně, leč zcela marně, za opoziční Piráty protestoval Pavel Bosák. Dle jeho slov, Město takovýmto přístupem dává návod developerům, kterak získat levněji městský pozemek pod záminkou obecně prospěšné stavby, aby tam postavili byty. Jak jinak, než-li pro svůj prospěch. Podle Pavla Bosáka tak začal postupný proces proměny. "Někdo tomu říká salámová metoda. Z místa, kde měla být zeleň, se mělo stát parkoviště, a nakonec to bude multifunkční dům."

O zeleň jde i kolem řeky v Papírenské ulici. Z ničehož nic se začaly kácet topoly. Z ničehož nic byly všechny údajně staré a pokácet je bylo přece v zájmu obyvatel. Aby na ně třeba nespadla větev, nebo nedej Bože, topol sám.

Na pozemcích došlo ke změně územího plánu na bydlení v polovině minulého volebního období. Navrhovatelem byl technický náměstek Pavel Šindelář. Velkolepou stavbu s luxusním bydlením v nejvyšších patrech komplexu staví, světě div se, developer Martin Hrubý. Místostarosta na Slovanech, místopředseda majetkové komise, rovněž na Slovanech a jen čirou náhodou člen Oblastní rady ODS. A jen "čirou náhodou" jeden z bytů si v tomto komplexu pořídil Judr. Pavel Šindelář, otec technického náměstka a jen "čirou náhodou" ho pořídil svému synovi, který se tam nedávno nastěhoval. Střet zájmů modří ptáčkové nikdy moc neřešili.